SAMSUN MAKİNA SANAYİ A.Ş
Bir damla için…

TASARIM VE PROJELENDİRME

Samsun Makina Sanayi (SMS) 1967 yılından bugüne kadar gelen birikimi ile gerek yeni ürünler geliştirilmesi gerek sistem bazında projeler üretilmesi konularında her zaman öncü bir kuruluş olmuştur.

Mühendislik ve Ar-Ge departmanları, teknoloji ve uygulamadaki yenilikler takip edilerek, bilgisayar destekli tasarım ve imalat yazılımları ile sürekli olarak yenilenmektedir. Sektöründe Türkiye’nin en gelişmiş hidrostatik performans ve test laboratuvarlarına sahip Samsun Makina Sanayi’nde yeni ürün tasarımı ve geliştirilmesi kısa zamanda gerçekleştirilmektedir.

SMS, bünyesinde çalışan deneyimli mühendis ve uzman kadroları ile her ölçekte su temini ve iletimi projeleri için komple çözümler üretmektedir. Deneyimli ekibi ile anahtar teslimi işlerin projelendirme çalışmalarını yapmaktadır.

MONTAJ VE DEVREYE ALMA

Uygun şartlarda inşa edilmeyen iletim hatları ve depolama tesislerinde meydana gelen kayıplardan dolayı suyun önemli bir kısmı kullanıcıya ulaşmadan toprağa karışmaktadır. Bu durum zaten kıt bir kaynak olan suyun gerektiği gibi kullanılmadan yok olmasına neden olduğu gibi ülkelerin kaynaklarının boşa harcanmasına sebep olmaktadır. Su kaynaklarının iyi yönetilmesi, iletim ve depolama tesislerindeki kayıpların minimize edilmesi halinde eldeki suyun ihtiyacı karşılayacağı da bir gerçektir.

Suyun bir damlasını bile kaybetmemek hedefi ile, uygulama aşamasında görülen eksiklikleri ortadan kaldırmak için deneyimlerimizi bu alanda da kullanmamız gerekliliği görülmüştür. 

Samsun Makina Sanayi (SMS) sadece ürün geliştirilmesi ve satışı aşamalarında değil, ürünlerin montaj ve devreye alma çalışmalarında da müşterileriyle iletişim içerisinde olmuştur. Tecrübeli süpervizörler ve montaj ekipleri ile müşterilere gerekli destek sağlanmaktadır.

Kaliteli ürünün doğru işçilik ve uygulamalarla beraber montajının gerçekleştirilmesini, uzun süreli ve sorunsuz kullanımının sağlanmasını garanti etmektedir.

SERVİS VE BAKIM

Samsun Makina Sanayi (SMS) servis ve bakıma da gerekli önemi vererek yatırımlarda bulunmuştur. Uygulamada ve çalışmalar sırasında karşılaşılabilecek sorunlar için deneyimli servis ve bakım ekipleri en kısa zamanda müdahale edebilecek şekilde hazır bulunmaktadır. SMS ürünleri üstün kalite standartlarına ve izlenebilirlik kriterlerine sahiptir.

Orijinal yedek parçaların kullanımı ve ürünlerin kolaylıkla değiştirilip yenilenebilir olma özellikleri sistemlerdeki arıza ve bakım sürelerini asgariye indirmekte, güvenli ve verimli çalışmaya zemin hazırlamaktadır. Ürünlerden tam verim alınması ve ömrünün uzun olması için belirli aralıklarda periyodik bakım yapılması önemlidir.