SAMSUN MAKİNA SANAYİ A.Ş
Bir damla için…

SMS paketleme ve yükleme yöntemlerinde geliştirdiği tasarım sayesinde toplam karbon emisyon miktarında %20 azalma sağladı

SONEDE (Tunus) “Bizerte ve Çevresinde İçme Suyu Tedarik Oranının Arttırılması ve Geliştirilmesi” Projesi

Samsun Makina Sanayi (SMS) olarak yük taşımacılığından kaynaklı hava kirliliği ve ilgili sağlık etkilerinden dolayı karşılaşacağımız riskleri azaltma olanaklarının tamamen bilincindeyiz. SMS, yük taşımacılığını hem ekolojik hem de ekonomik amaçlarla daha sürdürülebilir hale getirerek sektörüne yön vermeye çalışmaktadır. Firma olarak, gerçekleştirdiğimiz yük taşımacılığı faaliyetlerini ölçerek, kıyaslayarak ve değerlendirerek, stratejik olarak emisyonu azaltan daha iyi seçimler yapmaya gayret etmekteyiz. Zorlu paketleme ve yükleme yöntemlerinde yeni geliştirdiğimiz akıllı tasarım sayesinde, daha temiz havanın elde edilmesi üzerinde önemli bir etki sağladık.

SMS, Tunus'un Bizerte Mural bölgesindeki proje için DN100 ila DN1400 ebadındaki 300 km düktil demir boruların taşınması sırasında, Adana fabrikasından Tunus'taki Mateur şantiyesine kapıdan kapıya taşımacılıkta kullanılan araç sayısındaki azalma ile toplam CO2 emisyon miktarında %20 azalma sağladı.

HABER GALERİSİ